fbpx

W jaki sposób zamontować lustro w łazience?

Lustro to główny element każdej łazienki. Odpowiednio dobrane i usytuowane optycznie powiększa nawet niewielkie pomieszczenie, a do tego stanowi jego piękną ozdobę. Na rynku mamy rozmaite rozmiary, kształty, kolory i wzory luster, dlatego z łatwością można znaleźć model najbardziej pasujący do stylu naszej łazienki. Aby móc bezpiecznie korzystać z lustra należy go przede wszystkim odpowiednio przymocować i tutaj wiele osób zastanawia się w jaki sposób zamontować lustro w łazience. Otóż najważniejsze, aby jego geometryczny środek znajdował się na wysokości oczu osoby dorosłej. W zależności od naszych potrzeb i preferencji możemy wybrać lustro, które jest częścią np. szafki łazienkowej. Równie dobrym rozwiązaniem jest zakup samego lustra, które zazwyczaj nakleja się bezpośrednio na płytki lub wkleja się w pozostawioną przestrzeń między płytkami.

Montaż lustra na płytkach czy między płytkami ceramicznymi?

Przymocowanie lustra na płytkach jak i między nimi ma zarówno swoje zalety jak i wady, o których należy wiedzieć. Jeśli zdecydujemy się na przyklejenie lustra do powierzchni płytek to warto pamiętać, że w przypadku jego uszkodzenia, będzie trzeba usunąć go wraz z płytkami, a to wiąże się już z poważniejszym remontem i oczywiście większymi kosztami. Z kolei zaletą tego sposobu montażu jest to, że możemy wybrać kształt i wielkość lustra po wykończeniu całej łazienki, bo właśnie dopiero po zakończeniu wszelkich prac remontowych dokonuje się przymocowania go do płytek.
Lustro między płytkami ceramicznymi prezentuje się wyjątkowo efektownie, a każda łazienka z jego udziałem nabiera nowoczesnego i eleganckiego stylu. Jednak jego montaż wymaga dokładnego dokonania pomiarów, uwzględnienia dodatkowego miejsca na spoinę i dobrania odpowiednich wkładek dystansowych. Należy także pamiętać, że po przyklejeniu lustra należy odczekać do 72 godzin i dopiero po upływie tego czasu można wypełnić szczelinę silikonem. Zatem lepszy montaż lustra na płytkach czy między płytkami ceramicznymi? To wszystko zależy od indywidualnych warunków łazienki i preferencji jej użytkowników.

lustro w laziece