fbpx

Sprytne meble do małego mieszkania

Ci, którzy mieli okazję pomieszkać na niewielkiej przestrzeni pewnie potwierdzą, że każdy metr jest wówczas na wagę złota. Biorąc pod uwagę, że większość lokali mieszkalnych w Polsce to mieszkania niewielkie, dobrze jest poszukać rozwiązań, dzięki którym nawet w niewielkim ‚m’ pozostanie trochę miejsca do życia.

Przedstawiamy I część serii pt. Sprytne meble do małego mieszkania

 

NR 1 – ŁÓŻKO W SZAFIE

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy z różnych przyczyn – np. przekazania swojej sypialni któremuś z dzieci – zmuszeni są do spania w salonie. Wygodne jak typowe sypialniane łóżko, bo tak naprawdę nim jest. W ciągu dnia chowa się w gustownej skrzyni a wieczorem jednym ruchem zmienia salon w sypialnie. Sprytne, prawda?
Rozwiązanie to idealne jest również dla osób, które z powodów zdrowotnych powinny spać na materacu. Umówmy się, niewiele jest rozkładanych kanap, które nadają się jako stałe komfortowe miejsce snu.

półkotapczan BED CONCEPT firmy Lenart

Nr 2 – Biurko ścienne

Świetne rozwiązanie dla tych, którzy pracują z domu (a to ostatnio nierzadka sytuacja), a nie mogą sobie pozwolić na postawienie w domu przestrzennego biurka. Cupertino od BoConcept to biurowy system ścienny. Biurko, miejsce na kable, przegródki oraz front, pozwalający schludnie ukryć to wszystko po zakończeniu pracy. Komfortowo!

Cupertino / BoConcept

Nr 3 – Kącik jadalniany

Z kolacją jakoś sobie poradzimy – zjemy, siedząc przed telewizorem, ale z obiadem będzie już trudniej… Jeśli nie wyobrażasz sobie domu bez stołu, a na 28 m2 trudno jest wygospodarować miejsce dla spożywania posiłków, z pomocą przychodzi wysuwany kuchenny kącik jadalniany. Prezentowany przez stół nas chowa się w szafce kuchennej. Jest, kiedy trzeba, znika, gdy jego rola się kończy. Może tez posłużyć jako dodatkowy blat roboczy do przygotowywania posiłków lub przyjmowania gości.

 

Już za tydzień zapraszamy na II część naszego postu o sprytnych meblach do małego mieszkania.