fbpx

Remont łazienki – jak obniżyć koszty?

Remont łazienki to często niełatwe zadanie. Zazwyczaj wymaga szczegółowego planu działania czyli zaplanowania budżetu, a także przemyślenia zakresu prac z racji obecności płytek w łazience, które nieraz trzeba zerwać, aby przykleić nowe – remont łazienki to również czasochłonne zadanie. Aby cała metamorfoza przebiegła w szybki i efektywny sposób warto poznać kilka przydatnych porad. Z pewnością pomogą one również w obniżeniu kosztów całego remontu.

Od czego zależą koszty remontu?

Często to właśnie remont łazienki jest najdroższy w porównaniu z innymi remontowanymi wnętrzami w domu. Jest to wynikiem tego, że najbardziej kosztowne okazuje się wyposażenie i instalacja sanitarna. Pozostałe elementy są poboczne, ale również one decydują o cenie całego przedsięwzięcia. To, ile wydamy na remont łazienki uzależnione jest przede wszystkim od wielkości pomieszczenia i od tego w jakim stopniu chcemy go odświeżyć. Głównym elementem i najbardziej widocznym jest oczywiście armatura. To między innymi na niej możemy zaoszczędzić. Tutaj jednak musimy liczyć się z obniżoną jakością zakupionych produktów. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zaoszczędzenie na płytkach ozdobionych wzorem, czyli tak zwanych dekorach. Są one znacznie droższe niż standardowe płytki gładkie. Warto więc przemyśleć ich liczbę i rozmieszczenie. Im mniej będzie dekorów, tym tańszy będzie remont łazienki w ogólnym rozrachunku. Można także wybrać tańsze baterie, lustra czy akcesoria. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć w sklepie, gdyż asortyment do wyboru jest naprawdę duży.

projekt budowlany

Jak zaoszczędzić na remoncie łazienki?

Istnieje kilka sposób na zaoszczędzenie na remoncie łazienki. Oprócz wyżej wspomnianej tańszej armatury, dobrym rozwiązaniem może być zrobienie dokładnego planu. Tyczy się to zarówno dużej, jak i małej łazienki w bloku. Warto wszystko dokładnie zaplanować, gdyż dzięki temu, pomysł na łazienkę będzie kompletny. Przykładowo można wybrać jeden styl i oszacować potrzebny na niego budżet. Kolejnym sposobem jest rozeznanie się w cenach. Jeśli wykonuje się remont małej łazienki w bloku, to zaoszczędzenie kilku złotych na metrze kwadratowym płytek nie ma tak dużego znaczenia, jak w przypadku większego pomieszczenia, ale zawsze zmniejsza ostateczną kwotę. Warto więc rozejrzeć się i znaleźć najlepsze oferty lub promocje produktowe. Wynajęcie profesjonalnej ekipy budowlanej z pewnością również pomoże zaoszczędzić, gdyż uniknie się ewentualnych poprawek po niedoświadczonym “fachowcu”.

projekt budowlany

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystać będą wszyscy domownicy, a także goście. Warto o tym pamiętać przy wyborze tańszych produktów. Szczególnie ważna jest tu instalacja sanitarna. O ile w przypadku armatury można wybrać tani wariant, to w przypadku odpływów dobrze jest kupić te solidniejsze. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki asortyment wybrać, możemy oczywiście poradzić się specjalisty, który zna rynek produktów.