fbpx

ABC stylów projektowania Baltic Interiors: glamour

Lubicie połysk luster? Granatowe pluszowe pikowane kanapy? Jasne, skórzane krzesła, kryształowe żyrandole, mięsiste tkaniny, błyszczące bibeloty? Jeśli zestawienie  tych przedmiotów i faktur we wnętrzu wzbudza wasze pożądanie, być może jesteście idealnymi odbiorcami stylu glamour.

Kiedy rozmawiamy z Klientami na temat aranżacji glamour, ich założenia wydają się być bardzo proste w przekazie. Jak wyobrażenie przytoczonych powyżej haseł. Ten nurt to elegancja, klasa, przebijający luksus wykończenia. Królują biel w kontraście z czernią, odcienie różu, fioletu, granat oraz połyskujące między nimi srebro czy mosiądz.

Na temat teorii stylu glamour można długo opowiadać. Zdjęcia, które Wam prezentujemy idealnie prezentują praktyczne ujęcie stylu we wnętrzach o tym charakterze. Jednak często właśnie na etapie, gdy projekt przechodzi w wykonanie, okazuje się, że glamour jest wymagający i bywa trudny w realizacji. Dlaczego?

To proste. W stylu glamour, bardzo łatwo o tzw. przerost formy nad treścią. W stylu zdefiniowanym przez przepych, gdzie obecność we wszystkich domowych przestrzeniach ornamentów, ozdobnych listew, sztukaterii, tapet z błyszczącym wzorem czy wielu detali, których celem jest zwrócenie na siebie uwagi, bardzo łatwo posunąć się o krok (lub kilka kroków) za daleko. Jeśli wszystkie zastosowane elementy stylu glamour nie pojawią się we wnętrzu według  starannie przemyślanego klucza, pożądany styl i klasa mają ogromną szansę powędrować w stronę kiczu i przesady. A wtedy, bądźcie pewni, Wasze mieszkanie stanie się jednym ze stałych elementów rozmów podczas weekendowych spotkań towarzyskich Waszych znajomych. I nie będą to rozmowy z zachwytem w tle… Wy sami zaś – już po roku, zmęczeni połyskującym nadmiarem wrócicie, np. do Baltic Interiors, z prośbą przeprojektowanie Waszego wnętrza. 

Czy jednak umiar w glamour jest kluczem do powodzenia? Cóż, jeśli będziecie zbyt oszczędni w doborze materiałów i artykułów wyposażenia – nie osiągnięcie spodziewanego celu. Wówczas Wasze mieszkanie będzie już tylko aranżacją z elementami glamour.

Z pozoru tak oczywisty do zdefiniowania, glamour nie jest wcale łatwym kąskiem aranżacyjnym. Wyjątkowo wymaga “pewnej ręki”, którą oferuje Wam projektant Baltic Interiors. Wiedza, wyczucie i doświadczenie zdobyte podczas realizacji wielu projektów w tym stylu, dają Wam gwarancję osiągnięcia zamierzonego celu i uniknięcia pułapek, jakie czyhają wśród aksamitów, luster i mrugających kusząco kryształków. Bo w dobrze zaprojektowanym wnętrzu glamour można poczuć się naprawdę wyjątkowo, elegancko, ale jednocześnie bez usztywniającego nadęcia i po prostu swobodnie, jak w domu.